Oyun Süngeri ve Çocuk Gelişimi

Sünger oyun grubu 10 parçalı renkli şekiller ile bir puzzle gibi

Oyun Süngeri ve Çocuk Gelişimi dolgusu kaplama kumaşı ile soft çocuklar için de çok eğlencelidir. Anaokulu kreş ve benzer okul öncesi eğitim kurumlarında popüler kullanıma sahiptir. Çocukların oyun ile vücut gelişimi kazanması temel kas kaba motor beceri gelişimini artırır. Oyun süngerlerinde tünel silindir merdiven başta olmak üzere birçok geçiş ile küçük bir parkura benzer. Üstelik bu oyun süngerleri sadece okul öncesi için kullanılmıyor. Duyu bütünleme terapi sınıf ve odalarında egzersizler için kullanıma uygundur. Çocukların beğenmesi severek oynayabilmesi için güzel renk tonlarına sahiptir. Yapı olarak hafif ve dayanıklıdır onları kolayca taşıyabilirsiniz. Sünger oyun grupları fermuarlı olduğu için sökmek takmak kolay temizlemek ise çok basittir. Oyun süngerleri çeşitli geometrik yapı şekli ile çocuk gelişimi için tasarlanmıştır.

Oyun Süngeri çocuk gelişimi için neden önemli

Sünger oyun grupları yumuşak yapıda olduklarından çocuklar fiziksel zarar görmez. Üstelik sünger oyun alanları çocukların birlikte oynamasına olanak sağlıyor. Arkadaşları ile oynayabilen çocuklar yeni arkadaşlıklar edinip dil gelişimlerini artırır. Kullanımları o kadar kolaydır ki gerekmiyorsa istiflenir böylece yer kaplamaz. Mesela bir oyun grubu satın aldınız parçaları uyumlu tasarlandığından farklı süngerler ile birlikte kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan farklı kombinasyonlarda oyun alanları oluşturabilirsiniz. Üst üste dizilebilirler bu da onların kullanımını çok kolay hale getirmektedir. Dikişlerinden tutun da sünger kesimine kadar özen gösterilmektedir.

Özetlemek gerekirse çocuklar vücutlarını tanıyarak yapabileceklerinin sınırlarını görecek, denge kas ve dil gelişimi gibi birçok yetenek kazanacaklar.

Bir yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Lütfen tüm alanları doldurun.